ReitterapijaReitterapijaREITTERAPIJA 2015./2016. m.g.

Reitterapija ir ārstniecība ar zirga palīdzību. Zirgs ir kā kustību dziednieks. Zirga kustības ir tik unikālas, ka ar tām var trenēt cilvēka gaitu, līdzsvara koordināciju, normalizēt pacienta muskuļu tonusu. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā.

Pateicoties sadarbības partnerim organizācijai „Palīdzēsim.lv" finansiālajam atbalstam un Piejūras internātpamatskolas līdzfinansējumam - transporta un organizātoriskie izdevumi 2015./2016. mācību gadā tiek atsāktas reitterapijas nodarbības. Nodarbības notiek treniņu laukumā, bet ir iespēja katru otro nodarbību doties uz mežu. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi ir zirga ritmiskās un trīsdimensionālās kustības, zirga izdalītais siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība un ārstniecīibai neierastā terapijas norises vieta.

Kā jebkura rehabilitācija, arī reitterapija nav ātrais brīnumlīdzeklis un jūtamiem rezultātiem vajadzīgs laiks. Bet tai piemīt arī kāda brīnumaina īpašība – atsevišķu saslimšanu gadījumos rezultāts jūtams uzreiz. Piemēram, muskuļu savilkumu, kas cilvēkam liedz veikt normālas kustības, zirgs spēj noņemt desmit minūšu laikā.

Reitterapijas mērķis: Uzlabot bērnu somatisko un psihisko stāvokli, izmantojot zirgu kā ārstniecības palīglīdzekli, iedarbojoties uz cilvēka sensorajām sistēmām un stimulēt organisma sistēmu darbību.

Kopumā viens no ļoti svarīgiem elementiem reitterapijā ir bērnu prieks, pozitīvs noskaņojums, kas uzlabo gan fizisko, gan mentālo, gan emocionālo veselību.

Reitterapija