KanisterapijaKanisterapijaKANISTERAPIJA 2015./2016. m. g.

Kanisterapija vai terapija ar suni ir metode kas pastiprina rehabilitācijas efektivitāti, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni, kuru vada kvalificēts terapeits.

Jau ceturto mācību gadu Piejūras internātpamatskolā sadarbībā ar LKF (Latvijas Kinoloģiskā Federācija) notiek 1. un 2. līmeņa kanisterapijas nodarbības. Sastapšanās ar suni un apmācības ar suni. Kanisterapija ir kā palīglīdzeklis un impulss bērnu atlabšanai. Pie mums uz skolu brauc kanisterapeits ar speciāli apmācītu labradora sugas suni. Sadarbībā ar skolas veselības veicināšanas konsultanti, psihologu, un ārstu tiek īstenotas nodarbības grupās kurās piedalās 3 – 4 bērni. Nodarbībām ir scenārijs programmas apguvei, ņemot vērā bērna vecumu, spējas un vēlamo rezultātu. Novērojot un dokumentējot nodarbības, pozitīva dinamika ir vērojama visiem bērniem.

Kanisterapijas laikā bērns brīvi iet pie suņa, glauda to un nemaz neaizdomājās, ka patiesībā viņš ārstējās. Nav stresa.

Nodarbību mērķis ir izveidot pozitīvu kontaktu starp dalībnieku un suni, uzlabot bērna intelektuālās un izzināšanas spējas. Kā arī mazināt bailes no saskarsmes ar apkārtējiem.